Pomysłodawco! Stwórz zespół w konkursie "Dane po warszawsku"

Masz pomysł na aplikację, ale nie umiesz programować? W Twoim zespole jest programist(k)a, ale szukacie kogoś, kto sprawi, że Wasza aplikacja będzie piękna? A może programujesz, tworzysz grafiki lub jesteś social media ninja i chcesz pomóc w rozwijaniu projektu, który do Ciebie przemówi? Wszystkich zainteresowanym stworzeniem zespołu zapraszamy na warsztat, podczas którego pomożemy Wam znaleźć ludzi, z którymi zrobicie razem rzeczy ciekawe i przydatne.

Masz pomysł na aplikację, ale nie umiesz programować? W Twoim zespole jest programist(k)a, ale szukacie kogoś, kto sprawi, że Wasza aplikacja będzie piękna?

A może programujesz, tworzysz grafiki lub jesteś social media ninja i chcesz pomóc w rozwijaniu projektu, który do Ciebie przemówi?

Wszystkich zainteresowanym stworzeniem zespołu zapraszamy na warsztat, podczas którego pomożemy Wam znaleźć ludzi, z którymi zrobicie razem rzeczy ciekawe i przydatne.

 

"Dane po warszawsku":

2 marca rusza nowa platforma z otwartymi danymi Warszawy. W wygodny sposób będzie na niej można dotrzeć do informacji o stołecznych szkołach czy planach zagospodarowania przestrzeni, do rozkładów jazdy albo map z informacjami o ważnych punktach (aptekach, teatrach czy nieruchomościach miejskich na sprzedaż lub wynajem). Na początek kilkadziesiąt zbiorów, w przyszłości - kolejne.

2 marca rozpoczyna się też konkurs Dane po warszawsku. Nowa platforma pozwala wykorzystać dane w aplikacjach webowych i mobilnych, tak jak robią to np. JakDojade.pl (pomaga poruszać się komunikacją miejską) czy MojaPolis.pl (pokazuje budżety i inne ważne informacje o gminach, powiatach i województwach). W konkursie będzie można z naszą pomocą stworzyć takie aplikacje – przydatne dla mieszkańców lub odpowiadające na miejskie problemy.

Projekt jest realizowany przez partnerstwo Fundacji TechSoup, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Centrum Cyfrowego Projekt: Polska, Politechniki Warszawskiej i Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Labs Orange Polska S.A. we współpracy z m.st. Warszawa dzięki współfinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Innowacje Społeczne.

Więcej informacji znajdziecie tu: http://www.konkurs.danepowarszawsku.pl/

 

 

 

March 25th, 2015 5:00 PM   do   8:00 PM
STOCZNIA, ul. Bracka 20b
Warszawa,
Polska
Telefon: 22 502 29 95
Email: